Ana Sayfa Espor Cavalries Esports yönetim üyesi ve takım koçu Bedirhan ”RaaVAss” Avcı ile röportaj...

Cavalries Esports yönetim üyesi ve takım koçu Bedirhan ”RaaVAss” Avcı ile röportaj gerçekleştirdik.

339
0

ESCOMTR :  Öncelikle bizleri kırmayıp teklifimizi kabul ettiğiniz için oldukça mutluyuz ve okuyucularımızın da bundan mutluluk duyacağını düşünüyoruz. Neden Espor ve Neden PUBG?

BA :  Bana böyle bir teklif ile geldiğiniz için öncelikle ben size teşekkür ederim. Öncelikle ”Neden Espor?” sorusu ile başlamak istiyorum cevaplarıma. Yıllardır süre gelen ”FPS” türü oyunlarına olan merakımdan dolayı. Bunun en büyük sebebi ve merakımın amacı, abimin bilgisayar mühendisliği okurken 2000-2002 yıllarının en iyi sistemini getirip bana Counter Strike oynatmasıydı. Şimdi ise akademik bir bireyin yanı sıra alaylı olarak ondan bilgiliyim sadece espor’a düşkün değilim. Sorunun asıl cevabına gelecek olursa Mod-Z de AntalyaSpor oyuncusu Salih Dursun abimin arkamda durması yetti. ”Neden PUBG” diyecek olursak, competitive oyun ruhu tamamen beni yansıtmakta. Sonuçta bu oyunda bir ölüm kalım meselesi var. Öldüysen takımın sensiz bir hiç miş gibi hissediyorsun bende o ”hiç” betimlemesini bireysel olarak doldurmayı çok seviyorum. PUBG oynarken oyun içi görevim Supporter’di zaten.

ESCOMTR : Profesyonel oyuncu olma hedefiniz ne zaman başladı?

BA  :  Profesyonel olma hedefim yaklaşık 3 yıl önce başladı 2016 senesinin yaz aylarının sonuna doğru.Counter Strike:Global Offensive oyununda ilerlemeye çalışırken kendimi bir anda PUBG‘nin çıkmasıyla PUBG’de buldum. Yaklaşık bir 700 saatimi tamamen amatörce oyunu analiz ederek kendime birşeyler katarak devam ettim. O zamanlar oyun beta zamanındayken PUBG‘nin bir turnuva community’si olduğunu bilmiyordum. Oyunu tamamen zevk olarak oynadığım için hilelerden bunalıp bende günlüğü çok fahiş bir fiyat (50$) vererek bir hile satın alıp akşamına ban yedim. Tabi yeni bir hesap almak ve onu kasmak bana çok zor geldi turnuvası olmayan bir oyun bende bitmişti derken.Warface oyununda aile olarak gördüğüm MOD-Z ailesi ile tanışıp tekrardan oyuna başladım. Saatlerimi ve günlerimi harcadıktan sonra oyunda biryerlere gelebileceğimi kanıtlamak için büyüklerimde bana bu fırsatı tanıyınca bende neden olmasın diyerek kariyerime başladım. Bu yolda her zaman yanımda olan hayat eşime Simel “CazadoRs” Erdem’e herşeyden önce teşekkür etmem gerekiyor tabii ki. Bu süreç icerisinde en buyuk destekcim ve yol ortağım oydu.

ESCOMTR :  Şuanki konumunuz hedefleriniz için yeterli mi , daha üst seviyelere çıkmak için çalışıyor musunuz?

BA  :  Şuanki konumu elbette yeterli bulmuyorum,sonuçta başarıya aç ve yenilgiyi hazmedemeyen bir kişiliğim var.Bir süre emekliye ayrılmak durumunda kaldım.Üstteki cevaplardan birisinde verdiğim gibi. En değerlim olan kişiye kendimi adamak istedim biraz. Fakat şimdi istedigim basamakları onun desteğiyle atlamaya başlıyorum.Şuan evet üst seviyelere çıkmak icin elimden geldiğince çabalıyorum.Umarım bir çok organizasyon için herkes ile görüşebiliriz.

ESCOMTR : Sizce bir PUBG oyuncusunun görevleri nedir?

BA  :  PUBG oyun olarak bireysel bir oyundan ibaret değil. Her zaman bu sözün arkasında durmuşumdur. Kariyerim boyunca Mod-Z de oynamış olduğum bir takım arkadaşımın çok trajıkomik bir cümlesi vardı. ‘‘Senin takımında ki adam senin kıçında ki kılın renginden tut yaptığın tuvaletin rengine kadar bilecek”. Biraz argo bir cümle farkındayım bu konuda özür dilerim. Fakat bu söz benim PUBG felsefem haline geldi.

ESCOMTR :  PUBG’nin Espor içindeki yerini nasıl tanımlarsınız?

BA  :  PUBG’nin Espor içindeki yeri benim ve Türkiye Community’sinin genel fikrine göre Türkiye’de önemsenmiyor. Düzenlenen organizasyon sayısı bir elin 3 parmağını geçmeyecek durumda. PUBG Corp şirketi sanırım Türkiye’ye el atmaktan gerçekten korkuyor. Gereken önemi vermiyor , gelelim ki Türkiye’de çok güzel derece ve başarı elde edecek takımlar mevcut. Global olarak bir çok ülke bizden daha çok değer görüyor bu oyunun Espor’unda.

ESCOMTR : Bize vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz 

BA :  Rica ederim, bana bu röportaj imkanını verdiğiniz için ESCOMTR ailesine ben teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını dilerim.
Bedirhan ”RaaVAss” Avcı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz