Ana Sayfa Espor İstanbul WildCats oyuncusu Yunus Emre ”unex” Dilek ile röportaj gerçekleştirdik.

İstanbul WildCats oyuncusu Yunus Emre ”unex” Dilek ile röportaj gerçekleştirdik.

233
0

ESCOMTR : Öncelikle bizleri kırmayıp teklifimizi kabul ettiğiniz için oldukça mutluyuz ve okuyucularımızın da bundan mutluluk duyacağını düşünüyoruz. Neden Espor ve Neden İstanbul WildCats?

Unex : Espor kişisel hedeflerim ve düşüncelerim arasından girebileceğim en mantıklı sektördü (spor dallarına da yönelebilirdim) ve Espo’run ambiyansı gerçekten beni cezbetmişti. 2019 Kış sezonundan önce birkaç teklifim daha vardı fakat Istanbul Wildcats en mantıklısıydı çünkü hem takım yönetimini hem koçu ve bazı oyuncuları tanıyordum.

ESCOMTR : Profesyonel oyuncu olma hedefiniz ne zaman başladı?

Unex : Sezon 5’te Avrupa Batı sunucusunda elmas 1 olduğumda bazı düşük seviyeli takımlara girdim ve tekli/çiftli dereceli maçlarından ziyade o rekabet hissini yaşadıktan sonra daha yüksek seviyelere gelmek istedim ve profesyonel olmak ve sonrası için kendime bir yol çizdim.

ESCOMTR : İstanbul WildCats? hedefleriniz için yeterli mi , daha üst seviyelere çıkmak için çalışıyor musunuz?

Unex : Şu an takımımızın bulunduğu konum kesinlikle tatmin edici değil benim için. Amacım sıradan bir TCL oyuncusu olmak değil, bu oyunu en yüksek seviyede oynayabiliyor olmak ve her geçen gün hedefime ulaşmak için daha fazla çalışmak konusunda kendimi motive ediyorum.

ESCOMTR : Neden yedeğe çekildin ve bu karar hakkında ne düşünüyorsun?

Unex : Yedeğe çekilmemin birkaç sebebi vardı , bizim takımımızda alt koridor kalıpları vardı , benle Algos , Eliwood ile fatihcan gibi.Algos’un son oynadığı maçlarda performansı eskisi gibi değildi açıklayamayacağım birkaç nedenden ötürü.Durum böyle olunca Joker ile alt koridora geçme kararı alıp takımın şampiyon havuzuna büyük bir katkıda bulunmak istemiştik.(neredeyse bütün şampiyonları ve rolleri oynayabiliyoruz ve bu seçim ekranında büyük bir artı demek) ama bu sırada Only35 transferinden haberim yoktu.
Only35 transferinden sonra koçumuz ”mage botlane” denilen taktiğe ,geçen sezon kullandığımız taktiğe geri dönmek istedi ve Joker ile devam etmeyi tercih etti.Karar konusunda koçumuz ne diyorsa o diyebilirim ,bu tarz kararlarda oyuncuların bizde pek bir etkisi olmuyor.Takım için en iyisini düşündüğünden şüphem yok.

ESCOMTR : Sizce bir nişancı rolündeki oyuncunun görevleri nedir?

Unex : Oyuncudan oyuncuya değişir ama nişancı rolünün asıl amacı hayatta kalıp olabildiğince fazla hasar çıkarmaktır. Kimi oyuncu nişancı rolünde oyun yapmayı ve karşı takımı yemlemeyi sever kimi oyuncular da oyunu yavaş oynayıp arkaya yaslanıp güçlenmeyi bekler (ki asla tercih etmem).

ESCOMTR :  Hayranlarınıza , gençlere Espor hakkında söylemek istedikleriniz var mı?

Unex : Espor her şeyden önce güzel bir his, o sahnede oyun oynamak vs. Bu işe atılmaktan korkmayın, çalışan kazanır, her işte olduğu gibi. Son olarak da, “It’s not just a game”.

ESCOMTR : Bize vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz .

Unex  : Ben teşekkür ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz