Ana Sayfa Espor Riot Games Türkiye yorumcusu ve analisti ”Eren Akın” ile röportaj yaptık.

Riot Games Türkiye yorumcusu ve analisti ”Eren Akın” ile röportaj yaptık.

339
0

ESCOMTR : Öncelikle bizleri kırmayıp teklifimizi kabul ettiğiniz için oldukça mutluyuz ve okuyucularımızın da bundan mutluluk duyacağını düşünüyoruz. Sizce Espor’un şuanki ve gelecekteki konumu nedir?

Eren Akın : Ben teşekkür ederim. Espor önlenemez bir gelişme ve büyüme içerisinde ve günümüzün globalleşen dünyasında daha eski geleneksel sporlara nazaran çok daha büyük bir ivmeyle büyüyor. Geçtiğimiz günlerde tamamlanan Fortnite World Cup buna çok güzel bir örnek.Halen çok genç bir dal olan espor, çok daha uzun geçmişe sahip birçok geleneksel sporun ekonomik anlamda şimdiden oldukça önüne geçmiş durumda.Espor, orta ve uzun vadede geleneksel sporların arasında, onlar kadar büyük kitlelere ve ekonomiye sahip bir noktaya gelecek.

ESCOMTR : Royal Youth VFŞL’yi 1. sırada tamamladı, sizce TBF’yi kim kazanır veya kazanmaya aday olarak hangi takımları görüyorsunuz?

Eren Akın : Royal Youth şu an elbette bir numaralı favori.Onları takip eden Galatasaray ve SuperMassive arasındaysa mevcut form durumu, birlikte buraları oynama tecrübesiyle SuperMassive’i Galatasaray’ın yarım adım önünde görüyorum. Sıralama yapacak olursam RY-SUP-GS şeklinde.

ESCOMTR : SuperMassive’nin performansı Pades’in dönüşüyle düzelmiş görünüyor siz ne düşünüyorsunuz?

Eren Akın : İletişim League of Legends’ta en önemli konulardan bir tanesi. Pades’in gelişiyle birlikte yerli oyuncuların performansının yukarı çıkması, oyuncuların koç ekibiyle iletişiminin artmasıyla doğrudan alakalı olabilir. Son haftalardaki performans onları yeniden şampiyonluk adayları arasına soktu.

ESCOMTR : Galatasaray Esports Dumbledoge transferiyle TBF’yi kazanmayı istediklerini bariz şekilde göstermiş oldu. Sizce Galatasaray TBF’yi kazanabilir mi?

Eren Akın : Belirttiğim gibi üç adaydan birisi bence. İstatistiklerini incelediğimizde aslında ne kadar dominant oyunculardan kurulu oldukları ortaya çıkıyor. Karar hatalarını minimize ettikleri takdirde oyuncu kadrosu şampiyon olmaya müsait elbette.

ESCOMTR : 1907 Fenerbahçe Esports sürekli olarak yeni kadrolar deniyor sizce TBF’ye bu kadar yakınken yaptıkları doğru mu?

Eren Akın : Açıkçası değişen kadronun önce bir sabit planı olması gerektiğini, işler istedikleri gibi gitmediğinde bu sabit ve tutarlı plana geri dönüş opsiyonları olması gerektiğini düşünüyorum. Ana planınızı oturtmadan opsiyonları çalışmak bana kalırsa doğru değil. Esnek olmak günümüz League of Legends’ında belki de en önemli şey evet ama bu konuda uzmanlaşmış takımların standart oyunda da kusursuza yakın takımlar olduğunu unutmamak lazım.

ESCOMTR : VFŞL’de veya başka liglerde beğendiğiniz oyuncular var mı?

Eren Akın : Hem yurtdışı hem yurtiçinde çok fazla var ama bir isim vereceksem özellikle bu mevsim gelişimini izlediğim oyuncuların başında Black geliyor.

ESCOMTR : Gençlere Espor hakkında söylemek istedikleriniz var mı?

Eren Akın : Hayallerinizin peşinden gidin, aileleriniz yavaş yavaş anlıyor bu toprakları 🙂

ESCOMTR : Bize vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eren Akın : Bana yer verdiğiniz için ben teşekkür ederim.Yayın hayatınızda başarılar sizinle olsun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz