Ana Sayfa Espor Rurnbles Esports takım sahibi Türkiz Sundu ile röportaj gerçekleştirdik.

Rurnbles Esports takım sahibi Türkiz Sundu ile röportaj gerçekleştirdik.

220
0

ESCOMTR : Öncelikle bizleri kırmayıp teklifimizi kabul ettiğiniz için oldukça mutluyuz ve okuyucularımızın da bundan mutluluk duyacağını düşünüyoruz. Neden Espor ve Neden Rurnbles?

Türkiz Sundu : 6 yaşından beri oyunlara düşkünümdür , rekabetçi oyunları şahsen sevmem ama CS serüvenim Benimde 4 yıl önce başladı bir süre sonra kendi aramızda CS takımı kurduk işi daha da büyütmek istedik her geçen gün daha iyi oyuncular ile çalıştık ve şu an geldigimiz nokta bu maddi olarak zorluklar cekiyoruz fakat 5 yıl içerisinde Rurnbles’i dünya devi yapmayı kendime hedef koydum daha kat edeceğimiz çok yol var.

ESCOMTR : Takım olarak hedefleriniz nedir?

Türkiz Sundu : CS:GO ağırlıklı bir organizasyonuz her zaman önceliğimiz CS üzerine oldu ve CS de her zaman Türkiye’nin en iyi CS takımlarından birisiydik ESEA, CEVO platformlarında uluslarası bir çok başarımız bulunmakta. Şimdi daha genç bir kadro ile anlaştık, gelecekte isimlerinden çok söz ettirecekler. Bunun yanında FIFA ve PUBG takımlarımız bulunmakta, FIFA da yeniden bir oluşum içerisindeyiz kadromuzu yavaş yavaş kuruyoruz yine FIFA’da Avrupa’da başarılarımız var. PUBG DE Türkiye 5. Ligimiz var umarım bu başarıları devam ettiririz.

ESCOMTR : Rurnbles’in İstanbul şehrinde yer alması bir avantaj mı yoksa bir dezavantaj mı?

Türkiz Sundu : Bence avantaj, biz oyuncularımızı seçerken dahi İstanbul’da yasayan arkadaşları seçmeye çalışıyoruz burada bir çok offline turnuva oluyor oyuncularımız icin bunlar iyi deneyimler.

ESCOMTR : Espor’un geleceğini ve Rurnbles’in geleceğini nasıl yorumlarsınız?

Türkiz Sundu : Espor’un Türkiye’de çok gelişeceğini düşünmüyorum, öncelikle ekonomik sıkıntıların getirdiği zorlukları aşmamız gerekiyor. Oyunculara daha iyi hizmetler sunmamız gerekiyor. Oyunculara daha iyi hizmetler sunduğumuz takdirde oyuncu daha hızlı gelişim gösteriyor.En büyük sıkıntımız bu. Uzun bir süredir sponsorumuz dahi yok. Ekonomik kısıtlamalar ile organizasyonlar bir yere kadar ilerleme gösteriyor bizde bu sıkıntıdan dert yanıyoruz.

ESCOMTR : Bize vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz .

Türkiz Sundu : Ben teşekkür ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz